KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303472
nr 1430 3472
Karl Andersson (Xylografen)
(1853-1942), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, sterbhusstämpel, trädgårdskullor. Olja på duk, 62x35, yttermått inklusive ram: 70x42 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 november 2021
kl 19:24:26
8/11 18:43:51
Karl Andersson (Xylografen)
Läs mer om Karl Andersson (Xylografen)